Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Voľno pri sprevádzaní príbuzného na vyšetrenie

28.05.2012 | JUDr. Patrik Benčík, advokát

Diskusia (1 reakcia) Pravidlá diskusie

29.05.2012 | maugli2

Takúto stupiditu si mohol vymyslieť len slovenský zákonník práce. V rámci všeobecných pravidiel by malo platiť, že ak niekto nepracuje, tak nedostáva mzdu. Inak sa to celé zvrhne. Mám 5 zamestnancov a tí si čerpajú tieto časy na ošetrenie a sprevádzanie člena rodiny k lekárovi ako dovolenku, keď nie je naplnený ročný limit, snažia sa ho dočerpať a nie je s tým možné nič urobiť. Oni si myslia, že to nikoho nič nestojí, lebo je taký zákon. Je to hlboký omyl, zaplatia to zákazníci, kupujúci si naše služby.
Zamestnanci ani netušia, že ich to vlastne ako zákazníkov ožobračuje. Aj z tohto dôvodu potom veci, ktoré stoja v USA 300 USD stoja u nás 450€, hoci náklady na ich dopravu z Číny sú rovnaké do oboch oblastí.
Osobne si myslím, že takýto systém môže fungovať len v období konjuktúry. Ak konjuktúra pominie, dokonca príde recesia, takto legislatívne ošetrené hospodárstvo sa nemá šancu z krízy vymaniť. Táraniny o zdanení bánk a iných sú len rituálne tanečky, chorobu hospodárstva neodstránia.