Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nominácie Manažér roka 2012: Ľuboš Lopatka

17.10.2012 | TREND

Diskusia (13 reakcií) Pravidlá diskusie

18.10.2012 | minarikovicm@hotmail.com

Čože to nevidieť? Neúspešný čakateľ na titul "Manažér roka 2011" sa pokúša opätovne o zisk titulu, ktorým by sa chcel hrdiť. Narozdiel od fotografií z r. 2011 môže pozorný čitateľ azda spozorovať na tvári a najmä v očiach tiene hasnúcej slávy Lancea Armstronga. Žeby to bol z podvedomia tlačúci sa strach a obavy, že sa mu stane niečo podobné a spadne z povestného piedestálu slávy tak, ako sa to pred nedávnom stalo známemu cyklistovi?

Medzi riadkami samochvály sa dá čítať odkaz "neskúmajte moju minulosť!" v Sociálnej poisťovni. Žeby to bol strach z prevalenia sa veľkého množstva káuz a vyjdenia pravdy na povrch? Žeby to bol strach, čo môže starostlivo budovaný a vyumelkovaný obraz úspešného naj naj supermanažéra obrátiť hore nohami? Alebo je to niečo oveľa horšie? Nechajme sa prekvapiť, pretože reakcie na promo určite vyvolajú zaujímavú diskusiu, najmä v rade tých pozorných čitateľov, ktorí mali tú česť p. Lopatku spoznať nielen z novinových článkov.

19.10.2012 | noblesa

ty si jeden z tych flakacov ktorych vyrazil?

21.10.2012 | Juraj Mašláni

Pán minarikovicm, ak máte vecné argumenty proti pánu Lopatkovi ako nominantovi redakcie TREND na Manažéra roka, sem s nimi. Ja cítim strach skôr vo vašich slovách, plných akýchsi dojmov a náznakov.

Juraj Mašláni
zástupca šéfredaktora
týždenníka TREND

19.10.2012 | Gamboš

Pán "Obora" ( napísať vážený mi počítač odmietol, pretože primitívom ako Vy sa bráni).
Neviem kde ste v tej Vašej hlavičke prišli na to, že sa p. Lopatka o niečo pokúša. jeho snáď niekto nominoval, niekto kto si váži jeho prácu a myslí si, že je zmyslu plná. Viem, Vy to pochopiť nemôžete, preto Vás aj zo SIS pravdepodobne vyhodili pre neschopnosť.Zrejme usúdili, tak ako ja z Vašich príspevkov, že nemáte IQ a EQ ani hojdacieho koňa. Vy, ktorý ste sa celý svoj socialistický život flákali a snažili len tak prečečúrať a pregrciavať sa v SP až do vytúženého dôchodku. A keď vás Lopatka vyhodil a senilný komunistický ujo vzal späť, začínate vysielať jedovaté šípy.
Zrejme ste športový fanatik, keď spomínate Armstronga, ale rád by som poukázal na rozdiel medzi týmito dvoma ľuďmi. Lance sa dostal na výslnie, ako sa ukázalo, nie svojou prácou, ale vďaka nepovolenému dopingu. Ľuboš Lopatka sa tam dostal vďaka usilovnej práci a aj vďaka tomu, že dokázal odhadnúť a vyhodiť takých knechtov ako ste Vy. Čo ste Vy dokázal? na akú cenu možno nominovať Vás? Že by na chrapúňa roka? Alebo intrigána? Alebo darmožráča našich peňazí? Za neho hovoria výsledky a za Vás čo? príspevky na internete plné žlče? Usmievam sa nad "množstvách káuz a vyjdenia pravdy na povrch". Človek s Vašou minulosťou by mal tíško sedieť v kúte a dúfať, že ho jeho minulosť nepostihne. Vy namiesto toho, posilnený vplyvom komunistického Smeru, ste sa rozhodli chŕliť oheň na p. Lopatku. Iste, nik vám to nemôže zakázať. Len pevne verím, že " božie mlyny melú pomaly ale iste". A verte mi, že zomelú aj Vás. Paranoidného primitíva,grgajúceho žlčou, neschopného podpísať sa vlastným menom.
Ako vravíte, nechajme sa prekvapiť. A možno tým prekvapeným budete práve Vy.
P.S. Neviem či máte manželku, ale ak máte verím, musí byť vééééľmi nespokojná, pretože namiesto nej sa odbavuje na nesprávnom mieste. :-)
P. S. S. Ako vraví klasik: " to nevymyslíš to je život" :-)

19.10.2012 | socka

Zlomyseľný pisateľ,
je mi Vás úprimne ľúto ako musíte nenávidieť radikalné, ale veľmi potrebné zmeny ktoré p. Lopatka do SP priniesol. Platí to tým viac, že ste sa už „literárne prejavili“ i v roku 2011, na ktorý sa odvolávate. Ako súčasný pracovník SP, poznajúci pomery uvádzam nasledovné:
1. Dedukujem, že ste jeden z ľudí, ktorí u p. Lopatku neuspeli a museli ste odísť pre neschopnosť, či niečo podobné a preto sa pomstíte. Alebo ste sa už vrátili i späť do SP „posilniť“ naše rady?
2. Som presvedčený, že žiarlite na predchádzajúce výsledky, ktorých by ste vy neboli nikdy schopný.
3. Obdobie v SP za p. Lopatku hodnotím ako veľmi náročné, ale čisté, zamerané na výsledky, bez intríg, klebiet a šikanovania. Žiaľ stav, strachu, anarchie a víťazstva individuálnych záujmov nad kolektívnymi sa vrátil znova. Každý deň sa bojíme čo bude. O zameraní na výsledky SP už nemôže byť ani reči.
Úlohou dňa je diskreditácia starého vedenia a keď sa nič nenájde tak sa niečo vymyslí.
4. Úprimne vám prajem, aby ste našli stratený pokoj a vnútornú rovnováhu, lebo škodiť iným vám nepomáha, len Vás robí ešte horším a naviac pre tých, ktorí poznajú pomery v SP ste len za blbca.
JB

20.10.2012 | Prokeš

Reakcia na závistlivca z prvého príspevku:
Pán Lopatka je môj favorit a vy ste asi jeden zo zbabelcov – závistlivcov, ktorý mu nesiahajú ani po päty. Fandím mu preto, lebo je viditeľne iný ako všetci jeho predchodcovia. Nie je politik, veci menil k lepšiemu a vo verejnosti i medzi podnikateľmi má dobré meno. Ako jediný po páde Vlády ponúkol premiérke svoju demisiu, vzdal sa odmeny vyše 55 tis. Eur a rezignoval, na funkciu GR Sociálnej poisťovne, lebo nechcel ísť proti svojím princípom. Dokázali by ste to i Vy keby ste boli na jeho mieste? Odpoviem za Vás, určite nie, lebo ste asi zbabelec – slaboch, ktorý sa maximálne zmôže na primitívne ohováranie. Zamyslite sa nad sebou a hanbite sa!
Prokeš

21.10.2012 | samkin

Nebudem sa vyjadrovať k osobným prestrelkám diskutujúcich ale to čo napísali p. Prokeš a p. Gamboš, s tým môžem len súhlasiť. Osobne nepoznám p.Lopatku ale za výsledky, ktoré dosiahol v Soc. poisťovni,(ale aj v súkromných firmách) patrí mu obrovský obdiv a ak by som mal na hlave klobúk, tak ho zložím z hlavy a ukloním sa. Človek ako p. Lopatka by mal zastávať post nie manažéra ale premiéra a nahradiť p. Fica. Z obavy o svoje miesta nebudú so mnou súhlasiť štátny zamestnanci, ktorým je jedno, či je štátna správa funkčná a efektívna, potrebujú mať svoje teplé miestečko isté a vydržať tam aspoň do dôchodku.
Samozrejme, že p. Lopatka je aj môj favorit na post manažéra r.2012 hoci by som si veľmi želal aby kandidoval na tie najvyššie miesta a vymenil ľudí ktorí tam nemajú čo robiť.
Samkin.

22.10.2012 | byvali_riaditelia

To odvolávanie riaditeľov pobočiek bolo ináč, ako ich p. Lopatka verejnosti odprezentoval. 28.6.2012 na celoslovenskej porade riaditeľov pobočiek na Starých Horách nám povedal, že život je niekedy komplikovaný a hoci nerád, predloží na rokovanie Dozornej rady dňa 29.6.2012 zoznam riaditeľov pobočiek, ktorých navrhne na odvolanie. Zoznam nám prečítal, poďakoval nám a poradu ukončil. Keďže v poisťovni bolo za SaS okrem p. Lopatku nominovaných okolo 20 riaditeľov pobočiek, nepovažovali sme niektorí z nás za normálne, aby nás odvolával nominant SaS p. Lopatka. Informovali sme preto o tom Riša - predsedu SaS. Po tom, ako Richard zistil, čo je vo veci, p. Lopatkovi toto zakázal a ten sa radšej následne vzdal funkcie. Prečo robí v uvedenej záležitosti zo seba martýra a hrdinu, keď mal jasný úmysel Smeru vyhovieť a odvolania riaditeľov pobočiek aj vopred konzultoval s Richterom. Nebolo nám jasné, čo sa stalo, ale toto sme od neho nečakali. Naštvalo to aj Riša. Nerozumeli sme tomu, keď sme si však dali dokopy informáciu, s kým uzatvoril zmluvu na stráženie poisťovne, tak nám to všetkým došlo. Podpisom zmluvy so strážnou firmou vlastne Ľuboš po páde vlády Ivety Radičovej preskočil k Smeru a názor SaS hodil cez palubu... To vysvetľuje, prečo on bol pre Smer prijateľný a my zrazu nie. Nejaká tá paralela v tomto neférovom jednaní s tým cyklistom Armstrongom tam predsa len vidieť je...

23.10.2012 | Juraj Mašláni

Add: "Keďže v poisťovni bolo za SaS okrem p. Lopatku nominovaných okolo 20 riaditeľov pobočiek, nepovažovali sme niektorí z nás za normálne, aby nás odvolával nominant SaS p. Lopatka."
Važený pán byvali_riaditelia. Ak toto je argument o nenormálnosti počínania pána Lopatku v SP, tak sa k tejto nenormálnosti hlásim všetkými desiatimi. A že by to Riša náhodou naštvalo? V SP ide o neuveriteľné miliardy eur ročne, nie o Riša, o mňa, ani o vás. Ani o to, či a akú bude mať šéf SP politickú farbu a či je rovnaká ako tá vaša alebo iná.

23.10.2012 | Gamboš

Vážený "bývalí riaditelia" ( myslím že ide o jednu osobu, preto ý)
Na jednej strane chápem Vaše rozhorčenie, že Vás odvolali, veď ste mali absolútnu kvalifikáciu - členstvo resp. nomináciu SaS. Škoda len, že toto stranícke videnie Vám zahmlieva zdravý rozum a schopnosť pozrieť sa na svoju vykonanú prácu objektívne. Určite z Vás 20 -tich by sa našlo niekoľko priemerných, ale aj podpriemerných, takže usudzujem, že s takými by sa p. Lopatka rozlúčil aj bez toho, že by mu to nariadil predseda kolchozu Richter. Tam skôr išlo o to, že mal odvolávať plošne všetkých a predovšetkým dosadzovať takých, ktorých už predtým vyhodil pre neschopnosť. A ako ho poznám, toto nedokázal stráviť, preto odišiel. Ruku na srdce, koľkí z nás by takto konali? Preto mu spokojne dám svoj hlas. V dnešnej dobe totiž nepreukázal iba menežérske kvality ale predovšetkým morálne. A to sa dnes moc nenosí. Samozrejme svojím prístupom si vytvoril aj "protiváhu" z prízemných, zakomplexovaných truhlíkov, ktorých jedinou činnosťou bolo "prdieť do stoličky" a prežívať v akejkoľvek inštitúcii.
A čo sa týka strážnej služby, napadá ma jedna asociácia.... "keď olej tak mogul, keď kopnúť tak do gúl" ale Vás ktorí ste s takou konštrukciou prišli :-)

23.10.2012 | byvali_riaditelia

Tak teda neplatí, že p. Lopatka vybral schopných a tých pravých, ale vybral aj NEschopných alebo stranícky nominovaných riaditeľov? Ak platí, že odvolávať išiel toľkých neschopných riaditeľov, ktorých sám vybral, ako mohol s toľkými neschopnými riaditeľmi dosiahnuť také "skvelé" výsledky, za ktoré ho už druhý krát nominujete za Manažéra roka? To zistil až po roku a pol, že napr. v krajských mestách Trenčín a Nitra má neschopných riaditeľov pobočiek?

Zhruba pred týždňom sa Miškov zo SaS rozčuľoval nad tým, ako Smeráci v SEPS, a.s. obchádzajú povinnosť zverejňovať uzatvorené zmluvy s klauzulami o prílohách. Toto nie je celkom smerácky objav, použil to aj Lopatka v zmluve s Bonulom. Na zamyslenie už len ostáva, či know-how s prílohou poradil Lopatka Bonulu alebo to bolo opačne :-)

24.10.2012 | Gamboš

Pán Cho..vát, chcem Vás ubezpečiť, že aj tí podpriemerní riaditelia za Lopatku boli určite lepší ako ich následníci resp. predchodcovia. Ide o to, ako vysoko je postavená latka. Tak ako tvrdím, že pre Lopatku nebol problém latku nastavenú predchádzajúcimi komediantmi ( Muňko, Bernátek)preskočiť s vysokou rezervou. Obávam sa však, že Vy ste boli zrejme jeden z nich, ktorý nedokázal Lopatkove nároky splniť. Určite je to náročný menežer. Preto má výsledky, preto má svojich obdivovateľov a aj neprajníkov. Nič nového pod slnkom. Bude zaujímavé sledovať ako sa s takto nastavenou latkou popasuje starý Muňo:-)
Mimochodom, niečo na tom Lopatkovi bude, pretože keď som si otvoril diskusiu k ostatným nominovaným, tak okrem piatich príspevkov k p. Belovi ( skôr však k projektu piano) tam nie je nič.

02.11.2012 | rotor566

Gamboš a tí ďalší...
Neskončí náhodou archív Soc. poisťovne na Cypre?

Spoločníci:
DOCU GUARD HOLDING LIMITED
Theklas Lysioti 35, Eagle Star House, 5 th Foor
Limassol 3030
Cyprus


Zväz archivárov.