Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Svetovým podnikateľom roka je bankár z Kene

10.06.2012 | Dominik Orfánus

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

10.06.2012 | rablovic

Vraj podnikatel.?Uz chvalabohu vela alebo stále viac ludí vie ze banky sú najvacsími úžerníkmi na svete...Vraj,podnikatel.?nerobte zo seba hlupáka pán autor...

10.06.2012 | miskomisko

:) máš oči nevidiiiš kamarát... tam je jedno koľko na tom zarába.... píše sa tam, že umožnil prístup k najnižším vrstvám ľudí... on ich nenúti si tie peniaze brať... oni to robia dobrovoľne a sú veľmi radi... je jasné že mu niečo za to zaplatia... načo by podnikal zadarmo... ale keby to tak nespravil nemali by si kde požičať... ako by riešili problémy, na ktoré by nenašli iné východisko len požičať si? požičali by si draho od miestnych úžerníkov alebo by si im požičal ty? :)
to že pomôže takej obrovskej mase ľudí je dôležitejšie ako to že mu to vynesie kopec koruniek :) či?

10.06.2012 | Oskarka

Treba si prečítať, prečo je dnes Španielsko v bankovej kríze - dostupné pôžičky pre každého...
V USA sa v 80.r. razila myšlienka dostupného bývania pre každého - potom z toho boli toxické úvery a dôsledky tu máme aj my.

Úvery áno - ale tak, aby bol dlžník schopný platiť. Lenže bankám ide hlavne o zisk. Ak sa úvery stanú toxickými - štát pomáhaj!!!

10.06.2012 | Niless

Problem nie je ani tak banka ale politik, ktory prebera garancie za podnikatelsky subjekt a zaroven umoznuje bankam uctovat tak ako uctuju.
Uverovanie by malo fungovat na baze zalozne (fyzicke krytie emisie novych penazi), alebo neregulovat a nech trh rozhodne. Samotne uroky pri sucasnom fungovani su klincami do rakvy ekonomiky.

10.06.2012 | Kesler

No len aby nebol taky moderny ako Gorilla od Lehmanu, toho casu Bankar roka. A Lehman mal najmodernejsie finacne nastroje, derivatovu hnojovicu, ktoru spocital nobelista podvodnik Scholess, toho casu host KI plateneho slovenskou Gorilou ako inac.

10.06.2012 | Filip Glasa

Pri mikropôžičkáš je veľmi ťažké rozlíšiť či ešte ide o serióznu službu zákazníkovi, alebo či už je to úžera. Úroky mikropôžičiek sú na pomery normálnych bánk veľmi vysoké.
Neviem presne prečo sa títo mikropôžičkoví podnikatelia tak oslavujú. V podstate je to ako pôžičkové firmy na Slovensku, ktoré požičiavajú len za 20-30% p.a., a nie až za 100-400%.
Samozrejme že pri tých mikro je problém s tým, že ide o malé sumy a administratíva okolo toho je nákladná. A preto sú aj mikropôžičky drahšie ako bežné úvery.
Ale furt mi to pripadá len ako taká lepšia úžera.